Ahoy in contact met politie over aanslagdreiging tijdens Festival der Liebe

Gepubliceerd op 26 februari 2025 om 11:22

Evenementen locatie Rotterdam Ahoy is in contact met de politie na het ontvangen van berichten over een dreiging van een aanslag. Dit heeft een woordvoerder van Rotterdam Ahoy woensdagochtend bevestigd aan NL nieuws. Volgens Duitse media verschenen de dreigingsberichten op een Duitstalige website van Islamitische Staat (IS). Ahoy wil op dit moment geen uitspraken doen over de voortgang van het Festival der Liebe, dat op 7 en 8 maart gepland staat.

Beeld ter illustratie: politie bij Ahoy, foto door: NL nieuws - Tekst: Nieuwsredactie

Een woordvoerder van Rotterdam Ahoy gaf aan tegen over NL nieuws op de hoogte te zijn van de berichten en verklaarde: "Wij zijn op de hoogte van de berichtgeving in de media en hebben op dit moment geen verdere informatie. Vanzelfsprekend hebben wij contact opgenomen met de politie. Uiteraard staat de veiligheid van Rotterdam Ahoy, haar bezoekers en medewerkers centraal."

De tekst op de Duitstalige website van IS roept op om een ‘volgend doelwit’ te kiezen, waarbij een mes, een pistool en een paar kogels te zien zijn. De Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV) is op de hoogte gesteld van de situatie en volgt de ontwikkelingen nauwgezet. Volgens de NCTV is de dreigingsniveau in Nederland nog altijd op het op één na hoogste niveau (4 van 5), wat betekent dat er een reële kans is dat in Nederland een aanslag plaatsvindt.

De politie heeft aan NL nieuws bevestigd dat de aankondigingen van aanslagen ook bij hen bekend zijn. "We verzamelen op dit moment de nodige informatie om een goed beeld te krijgen. In samenspraak met Ahoy wordt vervolgens bekeken welke maatregelen nodig zijn," aldus de politie.