Ajax is donderdag in de KNVB-beker op spectaculaire wijze uitgeschakeld door de amateurs van USV Hercules. De Amsterdammers verloren op een kletsnat veld in De Galgenwaard met 3-2 van de derdedivisionist.

Tekst: Sportredactie
Tim Pieters zorgde voor een spectaculaire 2-0-voorsprong door zowel in de eerste helft te scoren. Door goals van Brian Brobbey en Chuba Akpom leek Ajax alsnog een verlenging af te dwingen, maar Mats Grotenbreg zorgde in blessuretijd voor de 3-2.
De sensationele bekeruitschakeling past in de dramatische eerste seizoenshelft van Ajax. De club kende een sportieve en bestuurlijke crisis en stond zelfs enige tijd laatste in de Eredivisie. Inmiddels is Ajax opgeklommen naar de vijfde plek. De Amsterdammers kwamen in hun Europa League-groep niet verder dan de derde plek.